Regresyon Terapisi

Regresyon çalışmasında hipnoz mu uygulanmaktadır?

Hipnoz kullanmıyoruz.Regresyon terapisinde danışan hafif transa geçerek hem geçmiş anılarını hatırlıyor hem de şimdiki an da olanların, etrafındaki seslerin farkında oluyor.Danışan seans sonunda tüm seansı hatırlıyor oluyor.

Regresyon çalışmasına katılabilmek için yeniden doğuşa (reenkarnasyona) inanmak şart mı?

Hayır değildir. Bu  yöntem herhangi bir inanç sistemiyle ilgili  değildir. Önemli olan o bilinçaltından çıkan hikayenin bize ne ifade ettiğini bulmaktır.Kişinin şimdiki hayatında yaşadığı sorunların kökenindeki duygulara inmektir.

Seans esnasında danışan anlattığı hikaye gerçek mi yoksa uydurma olma ihtimali var mı?

Hikayenin gerçek olup olmadığı önemli değildir.Danışan neden böyle bir hikaye anlattı diye bakıyoruz.O hikaye üzerinden çözümleme yapıyoruz .Çünkü danışan  bize kendi bilinçaltı anlatıyor. Bu yüzden anlatılan her sey bizim için önemlidir. Şimdiki hayatımızda bir konuda ilerlemize engel olan bir duygu yatıyor bilinçaltımızda. Buradaki amaç bilinçaltının bize anlattığı bir hikaye üzerinde o duyguya inmek ve yüzleşmektir.

Seans esnasında gidip de gittiğim hayatta geri dönmeme riskim var mı?

Danışan bir yere gitmemektedir.Kişi seans esnasında çalışırken konuyla bağlantılı anı bilinçaltından yüzeye çıkmaktadır.Danışan bunu hatırlayıp anlatmaktadır.Kişi aynı zamanda bilinci açık ve şimdiki anın farkında terapistin sesini duyuyor olmaktadır.

Herkes regresyon çalışmasına geçiş yapabilir mi ?

Analitik düşünce yapısına sahip olanlar,kendisini kolay bırakamayan, ego direnci yüksek olan kişilerin geçişleri biraz daha zor olabiliyor.Bazen ‘’bazen ben çok istiyorum kesin geçiş yaparım’’ diyen kişiler geçemezken  ‘’hiç inanmıyorum,yapamayacağım’’ diyen biri rahatlıkla geçiş yapabiliyor.Önemli olan kişinin sorunlarını çözmekteki niyeti,isteği ve dürüstlüğüdür.

Önemli Not

Bazı psikotik ilaç alan kişilerin bu durumu danışmanla paylaşması önemlidir. Çünkü terapi uygun olmamakla ve aynı zamanda sonuç vermemektedir.

 

Lütfen Bize Sorun
regresyon terapisi istanbul
regresyon terapisi istanbul